Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < ABC Rocka ⁄

ABC Rocka

Dnia 16 października 2014r. uczniowie klas IV-VI wzięli udział w programie muzycznym inaugurującym cykl spotkań muzycznych w roku szkolnym 2014/15 przygotowanych przez Agencję Artystyczną ,,MAT’’ z Olsztyna.

Uczniowie mieli okazję poznać historię powstania muzyki rockowej. Muzyka, której tak chętnie słuchają nasi dorastający uczniowie, narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki pod wpływem pieśni bluesowych, country i gospel. W Europie muzyka ta cieszyła się również dużym zainteresowaniem. W połowie XX w. zaczęły powstawać zespoły, które swą popularnością podbiły cały świat.

Prowadzący, pan Konrad Kozubowski krótko opowiedział historię zespołów The Beatles, The Rolling Stones, a także przybliżył postać Elvisa Presleya, Jimmiego Hendrixa i Michaela Jacksona. Przedstawił również dzieje polskiej muzyki rockowej. Koncert , to przede wszystkim piosenki, które rozkołysały uczniów wyklaskujących rytm przebojów czołowych artystów muzyki rockowej. Wszyscy świetnie się bawili, a uśmiechnięte, bądź skupione twarze, świadczyły o żywym zainteresowaniu tym rodzajem muzyki.

Na koniec odbył się konkurs wiedzowy, w którym wzięli udział wybrani uczniowie klas szóstych: Łukasz Wójcik, Kacper Kulas i Anita Dawid. Pierwsze miejsce zajął Łukasz Wójcik z klasy VI a.
Gratulujemy!

opublikowano: 2014-10-20, © Małgorzata Gardocka,