Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Akcja Góra Grosza w SP 3 w Reszlu ⁄

Akcja Góra Grosza w SP 3 w Reszlu

Co roku w szkołach i przedszkolach w całej Polsce odbywa się wielka zbiórka monet, organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. To już osiemnasta edycja Góry Grosza, do której kolejny raz przystąpiła także nasza Szkoła.

Cel „Góry Grosza” od lat jest niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Każdy przynosi tyle, ile może. Te dziecięce decyzje o wrzuceniu drobnej monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Pokazują, że widząc słuszny cel, potrafimy się zjednoczyć i wiele zdziałać. „Góra Grosza” to lekcja dobroczynności, a dobroczynność musimy pielęgnować, podejmując różne działania charytatywne.

Uczniowie naszej Trójki w tym roku również nie zawiedli, postępując w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza - wiele. Do 2 stycznia przeprowadziliśmy w naszej Szkole klasowe zbiórki groszy, gromadząc je w przygotowanych przez uczniów puszkach, różnych pojemnikach. Po podliczeniu wspólnie z wychowawcą zgromadzonych monet o nominałach 1 grosz, 2 grosze i 5 groszy i wypełnieniu karty podsumowującej akcję, odbyło się dnia 19 stycznia 2018 r. w świetlicy szkolnej spotkanie przedstawicieli samorządów klasowych finalizujące akcję "Góra Grosza".

W tym roku Szkoła Podstawowa nr 3 w Reszlu uzbierała 719 zł 29 gr.

Jesteśmy dumni, że – za pośrednictwem Towarzystwa Nasz Dom – nasza Szkoła może pomóc dzieciom, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich biologicznych rodzinach. Nie ma jednej recepty na pomaganie, ale jedną z nich jest na pewno udział w akcjach charytatywnych, dzięki którym mamy możliwość niesienia pomocy w sposób bezinteresowny, dobroczynny tym, którzy jej potrzebują.

Za każdy grosz – dziękuję w imieniu dzieci, którym pomagamy, a także całego Zespołu, który pracuje nad akcją Góra Grosza. Dziękuję wychowawcom za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki monet w klasach, uczniom za determinację, zaangażowanie, dyrekcji za umożliwienie zbiórki pieniędzy w naszej szkole.

koordynator akcji "Góra Grosza" w szkole - Agata Doboszewska-Kasperek

opublikowano: 2018-01-21, © Z S-P w Reszlu,