Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Bajkoterapia po raz ostatni w tym semestrze ⁄

Bajkoterapia po raz ostatni w tym semestrze

Po raz ostatni w tym półroczu klasy drugie i trzecie z SP3 spotkały się na zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu. Tym razem tematem zajęć było przybliżenie dzieciom wartości uniwersalnych, jakimi powinny się kierować w życiu, a więc takie jak szacunek, uczciwość, odpowiedzialność, mądrość oraz przyjaźń.

Czytaliśmy wspólnie "Angielskie Różyczki" autorstwa Madonny. Angielskie różyczki to opowieść o czterech jedenastoletnich dziewczynkach: Nicole, Amy, Charlotte i Grace, które są najlepszymi przyjaciółkami. Można by powiedzieć, że są jak papużki nierozłączki i odrobinę zazdroszczą innej dziewczynce z sąsiedztwa - ślicznej Binah, której, wydawałoby się idealne życie sprawia, że „zielenieją z zazdrości". Jednak, kiedy wróżka zabiera je w magiczną podróż, zdają sobie sprawę, jak bardzo rzeczywistość różni się od wyobrażeń.

Historyjka opowieści jest bardzo prosta, tematyka poruszana w książce bardzo ważna. Warto czytać dzieciom tego typu historie, aby uczyły się nie osądzać przedwcześnie.

Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu była okazją do wypożyczenia książek na zbliżające się ferie. W ilości wypożyczonych książek zwyciężyła klasa 3c, oby tylko udało się je wszystkie przeczytać. Wierzę, że tak się będzie!

opublikowano: 2017-01-14, © Krystyna Bujnowska,

fot. Krystyna Bujnowska