Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Bezpieczne Ferie 2019 ⁄

Bezpieczne Ferie 2019

17 stycznia w ramach działań „Bezpieczne Ferie 2019” reszelscy policjanci – panowie dzielnicowi: D. Stelmaszcyk i P. Obolewicz spotkali się z uczniami oddziałów „0” oraz klas I-III. Podczas wizyty rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku oraz sposobach unikania niebezpiecznych sytuacji w trakcie zabaw na śniegu lub lodzie, czy kiedy zostają same w domu. Przypomnieli najmłodszym, jakie formy zabawy na świeżym powietrzu mogą przynieść wiele radości bez wyrządzenia sobie lub innym krzywdy, informowali jak należy zachowywać się w pobliżu ulic o zwiększonym natężeniu ruchu i nad zamarzniętym akwenem. Ważnym elementem spotkania był jak zwykle temat przestrzegania zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone przez dzieci na wierzchnich ubraniach oraz prawidłowym zachowaniu na przejściu dla pieszych. Podczas spotkania najmłodsi dowiedzieli się również, jak zachować się na wypadek niebezpieczeństwa oraz w jaki sposób wezwać pomoc; przypomnieli numery alarmowe.

Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, chętnie odpowiadali na zadawane pytania, dysponowali wysokim poziomem wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Na koniec spotkania rozdano uczniom ulotki „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Policjanci zwrócili uwagę, że w myśl obowiązujących przepisów, każde dziecko do 16 roku życia jeżdżące na nartach ma obowiązek mieć na głowie kask. Życzono uczniom zdrowych, bezpiecznych ferii, szczęśliwego powrotu do szkoły i „naładowania akumulatorów” do nauki w II semestrze.

H. Kwiatkowska: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Reszlu.

opublikowano: 2019-01-29, © Halina Kwiatkowska,