Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Co zimą słychać w lesie? – wycieczka klas drugich ⁄

Co zimą słychać w lesie? – wycieczka klas drugich

Zwierzęta leśne i ich zachowanie zimą, a także dokarmianie stały się powodem i przyczyną wizyty klas drugich w lesie. Była to okazja, aby wiele dowiedzieć się o otaczającej nas przyrodzie.

Dnia 13 lutego 2019 roku godzinie 8.00 z przystanku szkolnego wyruszyliśmy do lasu w Świętej Lipce. Tam czekała na nas pani leśnik Wiesława Pręcikowska z Nadleśnictwa Mrągowo. Las zimą jest pełen tajemnic. Tymi słowami rozpoczęła się nasza wycieczka. Pani leśnik oprowadziła nas po lesie, opowiadając wiele ciekawostek przyrodniczych. Pomogła nam prawidłowo nazwać zwierzęta na podstawie tropów. Zaprowadziła do paśnika, opowiedziała o lizawkach. Wprowadziła nas w gwarę warmińską. Pokazała kapliczkę Św. Huberta-opiekuna myśliwych. Opowiedziała ciekawie legendę o Hubercie. Była to bardzo ciekawa lekcja w terenie. Nie zabrakło też ćwiczeń gimnastycznych na ścieżce zdrowia oraz wspólnych zabaw.

Kolejnym punktem wyprawy było ognisko przygotowane przez panią leśnik. Wszyscy byli bardzo głodni. Upieczone kiełbaski zostały bardzo szybko zjedzone. Uczniów rozgrzewała ciepła herbata przygotowana przez panie z Nadleśnictwa.

Bogaci w wiedzę przyrodniczą, z dobrymi humorami wróciliśmy do szkoły.

Jeszcze raz dziękujemy pani Wiesławie Pręcikowskiej z Nadleśnictwa Mrągowo za pomoc w przygotowaniu tej wycieczki.

opublikowano: 2019-02-14, © Krystyna Bujnowska,

fot. Danuta Baten.