Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Czytamy książki Henryka Sienkiewicza w konkursie „ZOSTAŃ MISTRZEM PIĘKNEGO CZYTANIA” - rok 2016 ⁄

20.10.2016r. zakończył się konkurs czytelniczy dla uczniów z klas V-VI, ogłoszony przez Bibliotekę szkolną pod hasłem „Zostań mistrzem pięknego czytania”- rok 2016- książki H. Sienkiewicza, którego celem było propagowanie kultury czytelniczej, podniesienie poziomu czytelnictwa w klasach V i VI, popularyzacja książek Henryka Sienkiewicza znajdujących się w zbiorach biblioteki szkolnej, wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu. Analogicznie jak w klasach II i III konkurs przeprowadzany był w dwóch etapach: I – klasowy, podczas którego poloniści w klasach V i VI wytypowali zwycięzców do II etapu – szkolnego. Zakwalifikowało się 12 uczniów, a oto nazwiska tych uczniów i tytuły prezentowanych książek: : z klasy V

1. Szymon Choromański kl.Va - Krzyżacy– H. Sienkiewicz
  2. Magdalena Demianiuk kl.Va - Hania– H. Sienkiewicz
  3. Agata Gabrusewicz kl. Va - W pustyni i w puszczy – H. Sienkiewicz
  4. Oliwia Kreczman kl. Vb - W pustyni i w puszczy – H. Sienkiewicz
  5. Karolina Mazuruk kl. Vb - W pustyni i w puszczy – H. Sienkiewicz
  6. Błażej Barbarski kl. Vb - W pustyni i w puszczy – H. Sienkiewicz

z klasy VI:

1. Katarzyna Jałoszewska kl. VIa - Pan Wołodyjowski – H. Sienkiewicz
  2. Olga Nalesińska kl. VIa - Ogniem i mieczem – H. Sienkiewicz
  3. Anna Rębowska kl. VIa - Quo vadis – H. Sienkiewicz
  4. Karolina Łapińska kl. VIb - Baśnie i legendy – H. Sienkiewicz
  5. Martyna Stadnik kl. VIb - Baśnie i legendy – H. Sienkiewicz
  6. Julianna Kołakowska kl. VIb - Baśnie i legendy – H. Sienkiewicz

Uczennice klasy VIa do swej prezentacji przybrały postać bohaterek wybranych dzieł Henryka Sienkiewicza. Każdy uczeń prezentował swój fragment książki przed komisją w skład której weszły Panie: v-ce dyrektor Krystyna Bujnowska, polonistka- Agata Doboszewska-Kasperek, Dorota Borejko- nauczyciel świetlicy oraz Wiesława Pietrzak- bibliotekarz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Reszlu. Komisja oceniała: technikę czytania, interpretację tekstu i pomyłki popełniane przez uczniów podczas czytania. Mogła przyznać od 1 do 6 punktów. Wybierała mistrza na dwóch poziomach. Maiła „trudny orzech do zgryzienia”, gdyż uczestnicy czytali na bardzo wysokim poziomie. Najwięcej punktów, a tym samym I miejsce i tytuł „Mistrza Pięknego Czytania” na poziomie klas V otrzymała – Agata Gabrusewicz z klasy Va, zaś na poziomie klas VI – Anna Rębowska z klasy IVa. Wszyscy uczestnicy II etapu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a „Mistrzowie” nagrodę książkową autorstwa H. Sienkiewicza „ W Pustyni i w puszczy”, zaś od Pani Wiesi, jak zawsze, słodki poczęstunek. Dziękuję za miłą współpracę Miejskiej Bibliotece Publicznej Oddział Dziecięcy w Reszlu oraz polonistom z SP 3.

Konkurs został zorganizowany i przeprowadzony przez nauczycielkę bibliotekarza - Małgorzatę Krajewską.

opublikowano: 2016-10-27, © Małgorzata Krajewska,

fot. Małgorzata Krajewska