Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < DZIEŃ STRAŻAKA ⁄

DZIEŃ STRAŻAKA

Z okazji Święta Strażaka dzieci z oddziału przedszkolnego przy SP nr 3 w Reszlu zostały zaproszone do Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażacy powitali wszystkich, opowiadali o swojej pracy, o udzielaniu ludziom pomocy w czasie wypadków drogowych, a także zwierzętom w wyjątkowych sytuacjach . Dzieci były bardzo zainteresowane tematem, zadawały liczne pytania, na które panowie udzielali wyczerpujących odpowiedzi. Przypomnieli dzieciom o sposobach alarmowania i wzywania pomocy . Przedszkolaki również wykazały się sporą wiedzą na temat postępowania w razie niebezpieczeństwa. Następnie strażacy zaprezentowali sprzęt, w jaki wyposażona jest jednostka . Wielką atrakcją okazały się samochody strażackie, w których dzieci obejrzały kabinę załogi i sprzęt strażacki. Specjalnie dla najmłodszych włączono syreny wozów strażackich. Przedszkolaki skorzystały również z możliwości przymierzenia strażackich hełmów i strojów. Wielka radość sprawiło im zmaganie się z siłą wody tryskającej z węża- mogły poczuć się prawdziwymi strażakami.

Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom za zaproszenie oraz wręczyły słodki upominek. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.

opublikowano: 2018-05-16, © Małgorzata Maksymiuk.,

fot. Małgorzata Maksymiuk.