Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Dzieciństwo bez próchnicy ⁄

Dzieciństwo bez próchnicy

Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu brały udział w zajęciach z projektu „Dzieciństwo bez próchnicy” współfinansowanym przez Szwajcarię w ramach szwajcarsko – polskiego programu współpracy. W październiku 2015 roku nauczycielki Oddziałów Przedszkolnych aby przygotować się do realizacji projektu „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców” i zdobyć wiedzę oraz praktyczne umiejętności, które pomogły urozmaicić prowadzone zajęcia, wzięły udział w szkoleniu przeprowadzonym przez Uniwersytet Medyczny z Białegostoku. Do przedszkola trafiły maskotki, filmy edukacyjne, foldery skierowane do rodziców oraz szereg innych materiałów, w tym atrakcyjne pakiety edukacyjne niezbędne do prowadzenia zajęć z najmłodszymi. Celem zajęć było poznanie prawidłowej techniki mycia zębów, kształtowanie prawidłowych nawyków dotyczących przestrzegania zasad higieny jamy ustnej, kształtowanie prawidłowych nawyków dietetycznych sprzyjającym utrzymaniu zdrowych zębów oraz zachęcanie do systematycznych wizyt u stomatologa. W prowadzeniu zajęć wychowawczynie przedszkola wspomogła higienistka szkolna, pani Katarzyna Czyrska, za co serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że myśl przewodnia projektu – „Dzieciństwo bez próchnicy jest możliwe!” – będzie przyświecać dzieciom, rodzicom i opiekunom podczas szczególnego dbania o zęby.

opublikowano: 2016-05-23, © Joanna Maksymiuk,

fot. Joanna Maksymiuk