Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < JACKSON - „KRÓL POPU” ⁄

JACKSON - „KRÓL POPU”

21 stycznia 2015 r., ostatni raz w pierwszym semestrze, tuż przed rozpoczynającymi się za kilka dni feriami zimowymi, w naszej szkole dla klas VI-VI odbył się koncert muzyczny przygotowany przez Agencję Artystyczną „ MAT” z Olsztyna.

Tematem spotkania było życie i największe przeboje jednego z najwybitniejszych muzyków amerykańskich- „króla popu” - Michaela Jacksona.

Prowadzący, pan Konrad Kozubowski zapoznał słuchaczy z najważniejszymi faktami z życia oraz czterdziestoletniej kariery przedstawianego muzyka.

Uczniowie dowiedzieli się, że Michael Jackson jest uznawany, za jednego z najlepszych wykonawców estradowych i najpopularniejszego muzyka w historii. Spopularyzował on skomplikowane ruchy taneczne, jak m.in. tzw. robot i moonwalk, które wpłynęły na dominujący dotąd trend w tańcu i w wykonywaniu koncertów. Jego dokonania w przemyśle muzycznym to, obok wielu innych, rewolucyjna zmiana w podejściu do teledysków zapoczątkowana przez video do piosenki "Thriller" (1983), często nazywanej najlepszym teledyskiem wszech czasów, który pomógł płycie pod tym samym tytułem osiągnąć bardzo wysoki nakład oraz sprzedaż, ustanawiając nowy trend dla wydawnictw muzycznych, osiągających odtąd znaczne zyski. Jego dystyngowany styl, sposób poruszania się i głos zainspirowały i wywarły wpływ na całe pokolenia wykonawców hip-hopu, popu.

Uczniowie usłyszeli takie przeboje jak, „ Beat It”, „ Heal the world”, „Billie Jaen”, ” I Just Can’t Stop Loving You”, “ We are the world”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały prezentowanych piosenek, coróż włączając się do wspólnego muzykowania, rytmicznym klaskaniem. Co jest dowodem na to, że muzyka Michaela Jacksona będzie słuchana przez kolejne pokolenia.

Na zakończenie odbył się konkurs wiedzy, w którym wzięli udział: uczennice klas piątych Magdalena Chmarycz – kl. Va i Martyna Bułak – kl. Vb oraz Kacper Kulas z klasy VIb. Pierwsze miejsce zajęła Martyna Bułak. Zwycięzcom gratulujemy!

opublikowano: 2015-01-24, © Organizatorzy,

fot. Z S-P w Reszlu