Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Kodowanie na dywanie – zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu ⁄

Kodowanie na dywanie – zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu

Po raz kolejny i już ostatni w tym semestrze we współpracy z MBP w Reszlu odbyły się zajęcia kodowania dla uczniów klasy II c. Wykorzystane do zajęć zostały karty 1,2, 3 …czyli zakodowane cyfry, litery oraz zadania z osią symetrii. Uczniowie mieli do wyboru 3 rodzaje kart o różnym stopniu trudności. Pracowali indywidualnie, każdy w swoim tempie i na miarę swoich możliwości. Dzięki zadaniom z kodowania nauka matematyki oraz informatyki staje się prosta, kolorowa i interesująca, poznawana w zabawie i w działaniu przekształca się w przygodę.

Dzięki zabawom z kodowania rozwijamy kreatywne i logiczne myślenie, ćwiczymy samodzielność uczniów, poszerzamy wyobraźnię, przygotowujemy do nauki programowania. Na zajęciach 14 stycznia 2019 roku uczniowie ćwiczyli orientację przestrzenną, rozbudzali swoje zainteresowania programistyczne, doskonalili myślenie logiczne i abstrakcyjne, integrowali się jako zespół.

Na zakończenie zajęć odbył się konkurs podsumowujący wiedzę i umiejętności z I semestru. Najlepsi otrzymali nagrody-smycze ufundowane przez sponsorów.

Dziękujemy panu Adrianowi Stachurskiemu za ciekawe zajęcia z kodowania i już czekamy na kolejne po feriach zimowych w II semestrze roku szkolnego 2018/19.

opublikowano: 2019-01-16, © Krystyna Bujnowska,

fot. Krystyna Bujnowska