Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Kolejna nagroda trafiła do SP 3 ⁄

Kolejna nagroda trafiła do SP 3

Alicja Balcerczyk – uczennica klasy III b została laureatką XX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego„ Moje miasto – moja miejscowość”, którego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim.

Na wystawę pokonkursową zakwalifikowało się też 5 prac uczniów z naszej szkoły. Są to prace : Oliwii Kreczman z klasy III b, Patrycji Szwenk i Igora Luchowskiego z klasy IV a, Amelii Iwaniak z klasy V a oraz Wiktorii Piegat z klasy V b.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji były „Parki, skwery i ogrody”. Głównym celem konkursu było zwrócenie uwagi na okolicę, w której mieszkamy, na piękno naszych małych ojczyzn i ich specyfikę. Cytując za organizatorem: „Parki, skwery i ogrody to zielone płuca każdego miasta i miejscowości. W ciągu całego roku cieszą nas wszystkimi kolorami tęczy. Nie zawsze jesteśmy świadomi jak ważną rolę spełniają owe obiekty architektury zielonej w naszym codziennym życiu. Czy możecie wyobrazić sobie osiedla, ulice, całe miasta bez odrobiny "zieleni" - chyba nie...” Na konkurs wpłynęło735 prac z 44 szkół i placówek z całej Polski.

Uroczysty wernisaż z wręczeniem nagród odbył się 22 listopada w gościnnych salach MDK w Lidzbarku Warmińskim.

Alicja uczestniczyła w uroczystej gali, a także zwiedziła piękne komnaty lidzbarskiego zamku dzięki swojemu tacie, dzięki któremu też możemy oglądać zamieszczone na tej stronie zdjęcia. Większy fotoreportaż z sobotniej uroczystości możemy też obejrzeć na stronie www.mdklw.pl.

opublikowano: 2014-11-27, © Maria Dziudzik -Pływaczewska,

fot. Maria Dziudzik -Pływaczewska