Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Kolejne nagrody trafiły do SP 3 ⁄

Kolejne nagrody trafiły do SP 3

XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu im. Ireny Kwinto „Życie bajką jest” i w tym roku zakończyła się dla nas bardzo pomyślnie. W dziedzinie plastyki nagrody zdobyły cztery nasze uczennice: Agata Iwaniak z kl. II a, Olga Nalesińska z kl. III a oraz Weronika PieniakKinga Przeor z kl. VI a.

„Moja księżniczka - mój książę” - to temat tegorocznego konkursu. Może dlatego że temat był wyjątkowo wdzięczny, w konkursie wzięło udział aż 949 prac plastycznych i grafik komputerowych ze szkół i placówek całego kraju. Prace oceniane były w siedmiu kategoriach. Przyznano 44 nagrody i 1 wyróżnienie.

Uroczyste otwarcie wystawy oraz wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 29 marca w siedzibie organizatora, czyli w Młodzieżowym Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim. Oprócz prac nagrodzonych do wystawy pokonkursowej zakwalifikowały się też prace: Weroniki Majcher z kl. V a, Oliwii Sołoduchy z kl. IV a oraz Pauliny KościelniakKaroliny Romańczuk z kl. IVb. Wszystkie wyróżnione prace można oglądać w Warmińskiej Galerii Młodego Artysty.

Gratulacje i wyrazy uznania należą się autorom wyróżnionych prac, a duże brawa wszystkim uczestnikom tegorocznych zmagań z naszej szkoły, za wspaniałą twórczą pracę.

opublikowano: 2014-04-02, © Maria Dziudzik -Pływaczewska,

fot. Maria Dziudzik -Pływaczewska