Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Kolejny sukces pierwszaków w Powiatowym Konkursie Plastycznym ⁄

Kolejny sukces pierwszaków w Powiatowym Konkursie Plastycznym

Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa, który przypada 21 marca Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kętrzynie ogłosiła dla uczniów powiatu kętrzyńskiego konkurs plastyczny„Skarpetkowe wyzwanie”. Święto to ustanowiono w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. W ten wyjątkowy dzień zachęca się do założenia skarpetek – najlepiej trzech (bo przecież w zespole Downa są 3 chromosomy w 21 parze) i w różnych, wesołych kolorach! – zachęcają organizatorzy ŚDZD. Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par.

Konkurs miał na celu uwrażliwienie uczniów na potrzeby innych osób. W tym przedsięwzięciu mogły wziąć udział dzieci w wieku 4-8 lat. Należało zaprojektować dwie kolorowe skarpetki (format pracy A4), koniecznie różne. Klasa 1a chętnie przystąpiła do zadania. Powstały piękne prace i osiem najładniejszych powędrowało na konkurs. Były to prace: Piotra Chorążewicza, Kacpra Gniatkowskiego, Mateusza Grenia, Oliwiera Polichy, Antka Romańczuka, Agatki Śniechowskiej, Olka Warmiaka i Lenki Wiśniewskiej.

Z przyjemnością informuję, że trzy prace w kategorii klas I-III zostały nagrodzone:

• I miejsce- Oliwier Policha
  • II miejsce- Lena Wiśniewska
  • III miejsce-Mateusz Greń

Gratuluję wszystkim uczniom, a nagrodzonym należą się wielkie brawa!!! To już kolejny konkurs plastyczny, gdzie zdobywamy laury. Wcześniej braliśmy udział z sukcesem w Powiatowym Konkursie Plastycznym o pluszowym misiu oraz w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Portret 2020”. Zachęcam do obejrzenia prac w galerii.

opublikowano: 2021-04-08, © Krystyna Bujnowska,

fot. Krystyna Bujnowska