Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Koncert muzyczny „ GUITARRA” ⁄

Koncert muzyczny „ GUITARRA”

Dnia 23.04.2015 r. uczniowie klas 4-6 wzięli udział w programie muzycznym, którego bohaterką była gitara. Ten popularny dziś instrument muzyczny kojarzy się przede wszystkim z muzyką rockową. Jednak mało kto zna historię powstania gitary. Tak było do dziś, gdyż dzięki prowadzącemu koncert, panu Konradowi Kozubowskiemu uczniowie wiedzą, że instrument ten wywodzi się z rodziny instrumentów strunowych, mających swoje początki w czasach starożytnych. Pierwsze gitary z zaznaczoną talią pojawiły się w Hiszpanii w XIII w. Od tamtej pory w Europie stopniowo rosła ich popularność. Instrument ten odgrywa ważną rolę w muzyce bluesowej, country, flamenco, rockowej oraz w wielu formach popu.

Prowadzący zapoznał uczniów z budową gitary, a także jej rodzajami. Uczniowie poznali gitarę klasyczną, akustyczną i elektryczną, a także wysłuchali utworów gitarowych w mistrzowskim wykonaniu. Atmosfera panująca podczas koncertu świadczyła o tym, że prezentowana muzyka przypadła do gustu młodym odbiorcom. Kto wie, może obudziła drzemiący w kimś talent…

Tradycyjnie, na koniec odbył się konkurs wiedzowy, w którym wzięły udział trzy uczennice z klasy 5b: Joanna Brygoła, Karolina Romańczuk i Paulina Kościelniak. Zwyciężyła Asia Brygoła. Gratulujemy!

opublikowano: 2015-04-24, © Małgorzata Gardocka,

fot. Organizatorzy