Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Konkurs Recytatorski „W świecie Brzechwy i Tuwima” już za nami… ⁄

Konkurs Recytatorski „W świecie Brzechwy i Tuwima” już za nami…

„Zosia Samosia”, „Leń”, „Abecadło”, „Kwoka”, „Dyzio Marzyciel”… i tak można wymieniać tytuły znanych wierszy bez końca, bo kto z nas dzieci i dorosłych nie zna tych pełnych humoru utworów Jana Brzechwy i Juliana Tuwima?

Dnia 21 lutego 2019 r. w naszej szkole odbyła się niecodzienna uroczystość, podczas której uczniowie z klas I - III uczestniczyły w Szkolnym Konkursie Recytatorskim „W świecie Brzechwy i Tuwima”.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i talentów dzieci, pokonywanie nieśmiałości, motywowanie do twórczego działania, rozwijanie zdolności recytatorskich, a przede wszystkim popularyzowanie twórczości Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.

Mimo dużej tremy, widocznej na twarzach większości aktorów, wszystkie występy wypadły doskonale. Każda recytacja zachwycała publiczność – co wyrażały gromkie brawa, którymi byli nagradzani. Nie dziwi więc fakt, że jury pod kierunkiem pani Haliny Kwiatkowskiej miało problem z podjęciem decyzji o przyznaniu poszczególnych miejsc. Po przesłuchaniach uczniów, które odbyło się 19 lutego 2019 r jury zadecydowało, że spośród osiemnastu uczestników laureatami konkursu zostało siedmioro uczniów.

1. Gabriela Humieńczuk z klasy Ia za recytację wiersza pt. „Chrzan”
  2. Emilia Zelma z klasy Ia za recytację wiersza „Kaczka Dziwaczka”
  3. Aleksandra Daliga z klasy IIa za recytację wiersza „Kwoka”
  4. Gabriela Mackiewicz z klasy IIa za recytację wiersza „Na straganie”
  5. Joanna Dusza z klasy II b za recytację wiersza „Pstryk”
  6. Natalia Niedzielska z klasy IIc za recytację wiersza „Bambo”
  7. Marta Sykucka z klasy IIIa za recytację wiersza „Kaczki”

Wszyscy laureaci zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami książkowymi, a wyróżnione osoby, biorące udział w konkursie recytatorskim otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Swoimi występami podczas uroczystości popisywali się uczniowie klas drugich. I tak klasa IIb wystąpiła w przedstawieniu pt „Na straganie”, a klasa II c wyśpiewała „Abecadło”. Dekorację sali przygotowały panie ze świetlicy szkolnej pani Dorota Borejko i Agnieszka Węglarska. Dziękujemy rodzicom i uczniom za udział w konkursie oraz za perfekcyjne przygotowanie, zadbanie o ciekawe kostiumy i rekwizyty, a także za zaangażowanie w życie szkoły.

Organizatorzy: K. Bujnowska, B. Michalak

Zdjęcia: J. Piskosz