Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Lekcja o Funduszach Europejskich ⁄

Lekcja o Funduszach Europejskich

Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich V”. Tym samym znaleźliśmy się w gronie 268 placówek oświatowych z 5 województw Polski Wschodniej biorących udział w tym projekcie!

24 i 25 października 2018 r. w ramach akcji uczniowie klas VIII a i VIII b uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach, przybliżających im świat Funduszy Europejskich. Co świadczyło o ich niezwykłości? Przede wszystkim formuła zajęć. Podstawowym materiałem dydaktycznym lekcji był komiks oraz film animowany. Komiks nosił tytuł „Fundusze Europejskie – z nimi wszystko jest możliwe” i przedstawiał historię Olka, niepełnosprawnego chłopca, który sądził, że nie poradzi sobie w „zewnętrznym” świecie, poza swoim mieszkaniem oraz jego koleżanki Julki – nowej sąsiadki, która namawiała chłopca do wzięcia udziału w szkolnej wycieczce. Wyjazd z klasą otworzył Olka na nowe doświadczenia. Chłopak zobaczył zmiany w otaczającej go rzeczywistości, którą w znacznej mierze kształtują Fundusze Europejskie, chciał zacząć bardziej korzystać z życia. Natomiast film animowany pokazał uczniom, przez pryzmat wycieczki szlakiem rowerowym Green Velo, jak wiele ciekawych i wartościowych projektów jest finansowanych ze środków Unii Europejskiej na terenie Polski Wschodniej. To dzięki tym materiałom uczniowie dowiedzieli się, jakie inicjatywy wspierają środki unijne i jak bardzo zmieniło się ich własne otoczenie. Dzięki Funduszom Europejskim!

Dodatkowo uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy, w którym do wygrania były ciekawe nagrody.

Po trzech uczniów naszej szkoły z klasy VIII a i VIII b otrzymało karty podarunkowe do Empiku.

Zajęcia w ramach projektu prowadzono do 19 listopada 2018r. Szacuje się, że wzięło w nich udział ponad 8 tys. uczniów.

Organizatorem akcji edukacyjnej, współfinansowanej ze środków Funduszy Europejskich, było Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

opublikowano: 2018-11-20, © Magdalena Baranowska,

fot. Magdalena Baranowska