Jesteś tu: strona główna < Ochrona Środowiska < Minęły trzy lata… ⁄

Ochrona Środowiska

Minęły trzy lata…

„ Z naszą panią się żegnamy
naszej klasie trzeciej - Cześć!
Lecz w pamięci zatrzymamy
kolorowych książek treść! „

Tymi słowami piosenki 13 czerwca 2014 r. uczniowie klasy III a ze Szkoły Podstawowej nr 3 pożegnali I etap edukacyjny.

Najpierw dzieci zaprosiły swoich młodszych kolegów i koleżanki z klas 0, którym to zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie wystawiając bajkę pt. „Tomcio Paluszek”. Natomiast o godz. 16.00 odbyła się uroczystość, na którą dzieci zaprosiły swoich rodziców, babcie, dziadków i rodzeństwo. Spotkanie było okazją do prezentacji umiejętności artystycznych uczniów, ale także do podziękowania rodzicom za miłość i wsparcie udzielone dzieciom w tym ważnym i trudnym etapie ich życia. Były to chwile pełne radości i wzruszeń. Rodzice również przygotowali uczniom niespodziankę w postaci słodkiego poczęstunku.

W klasach młodszych 22 uczniów klasy III a przeżywało radość z pierwszych sukcesów i gorycz porażek. Tu znaleźli oni swoich przyjaciół, wspólnie poznawali otaczający ich świat. Teraz życie będzie stawiało przed nimi nowe problemy, których rozwiązanie będzie coraz trudniejsze. Z każdym dniem będą wchodzić w świat ludzi dorosłych, zaś kolorową krainę dziecięcych marzeń coraz częściej przesłaniać będzie im szara mgła codzienności.

Życzę Wam moi uczniowie by zdobywanie wiedzy było dla Was nadal fascynującą przygodą, odkrywaniem nauki oraz rozwojem własnych uzdolnień i zainteresowań. Niech szkoła będzie miejscem radości i wielu przyjaźni. Wierzę, że będziecie powracać myślą do naszych wspólnych chwil, do spędzonych wspólnie wspaniałych trzech lat.

Rodzicom uczniów dziękuję za miłą współpracę i życzę wytrwałości w codziennym, niezwykle trudnym i mozolnym budowaniu dziecięcych wnętrz.

Wychowawczyni klasy III a Alina Szmul

opublikowano: 2014-06-16, © Alina Szmul,