Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Muzykalne zwierzęta ⁄

Muzykalne zwierzęta

22.03.2016 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z panią Muzyką zatytułowanym „Muzykalne zwierzęta”. Podczas koncertu można było posłuchać muzyki ilustracyjnej, dzięki której słuchacze mogli wyobrazić sobie różne sytuacje, postacie, zjawiska itp. Uczniowie poznali cechy dźwięku oraz budowę i brzmienie instrumentów z grupy dętych drewnianych - fagotu oraz fletu poprzecznego. Dowiedzieli się także kto to jest dyrygent i gdzie znajduje się filharmonia.Dzieci wcieliły się w postaci zwierząt– słonia, konia, niedźwiedzia, wielbłąda, łabędzia i kukułki, a artysta z Agencji Artystycznej MAT z Olsztyna przy pomocy syntezatora – elektronicznego instrumentu klawiszowego – naśladował brzmienie odgłosów tych zwierząt.

W ostatnim w tym roku szkolnym konkursie wokalnym brały udział dzieci z Oddziałów Przedszkolnych. Konkurs wygrała Emilia Zelma z grupy 0 b. Program artystyczny zakończył się eliminacjami do turnieju wiedzy o muzyce, którego zwycięzcami zostali Daria Sobczuk z klasy II a i Konrad Pyrek z klasy II b.

opublikowano: 2016-04-10, © Joanna Maksymiuk,

fot. Krystyna Dudek