Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Noc sów 2017- ogólnopolskie wydarzenie ⁄

Noc sów 2017- ogólnopolskie wydarzenie

Po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim wydarzeniu "Noc sów” poświęconym nocnym łowczynom organizowane przez Ptaki Polskie. W związku z tym wydarzeniem odbył się konkurs plastyczny pt. „Sowa”. Prace konkursowe miały zawierać realistyczny lub abstrakcyjny wizerunek co najmniej jednego gatunku sowy. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac, które można oglądać na wystawie przygotowanej na szkolnym korytarzu. Najpiękniejsze prace wezmą również udział w konkursie organizowanym przez stowarzyszenie Bądź na pTak ! „Nasze wspomnienia z Nocy Sów”.

W związku z tym wydarzeniem w piątkowy wieczór udaliśmy się z uczniami klas IV-VI do Szkółki leśnej w Św. Lipce .Na miejscu obejrzeliśmy prezentację multimedialną przedstawiającą gatunki sów występujące w Polsce, poznaliśmy biologię sów, uczestniczyliśmy w quizie dotyczącym rozpoznawania gatunków po wyglądzie i głosach, następnie z latarkami ruszyliśmy w teren w poszukiwaniu i nasłuchiwaniu sów. Trochę zmęczeni wieczornym spacerem po lesie odpoczywaliśmy przy wspólnym ognisku piekąc kiełbaski. To był niezapomniany wieczór. Dziękujemy organizatorom. Do zobaczenia za rok.

opublikowano: 2017-04-04, © Marzena Pełka-Łyszczarek,

fot. Marzena Pełka-Łyszczarek