Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < PASOWANIE NA CZYTELNIKA ⁄

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

„Dzieci są z natury ciekawe świata i mają ogromny apetyt na wiedzę o wszystkim. Książki pomagają go zaspokoić. Dzieci chcą czytać i jeśli mogą, sięgają zarówno po klasykę, baśnie, bajki, komiksy, książki naukowe i beletrystykę. To jeden ze sposobów poznania świata. Oczywistą wartością czytania jest też rozwijanie języka. Dzieci, które czytają więcej rozumieją, znają więcej pojęć, znaczeń. Potrafią budować pełne zdania, sprawnie wyrażać swoje myśli.”

Od 19 stycznia 2016 r. biblioteka szkolna w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu pozyskała osiemdziesięciu trzech nowych pełnoprawnych czytelników. Tegoż dnia odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści odwiedzili bibliotekę, poznali jej funkcje, wyposażenie, regulamin, zasady korzystania z biblioteki oraz zapoznali się ze zbiorami przeznaczonymi dla klas I. Była to też pierwsza lekcja przygotowująca małych czytelników do samodzielnego wyboru i wypożyczania książek. W celu zapoznania młodych czytelników z zasadami poszanowania książek, uczniowie klasy IVa koła bibliotecznego, przygotowali pod kierunkiem Małgorzaty Krajewskiej, przedstawienie pt. Dziwna przygoda w bibliotece”, które z wielkim zaciekawieniem obejrzeli mali uczniowie. Na koniec złożyli uroczyste ślubowanie oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz „sowy” - jako symbol bibliotek i mądrości. Mam nadzieję, iż teraz samodzielnie i chętnie będą odwiedzać to pełne interesujących książek - „zaczarowane miejsce” w szkole, jakim jest biblioteka.

Małgorzata Krajewska- Biblioteka szkolna

opublikowano: 2016-01-20, © Małgorzata Krajewska,