Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < PROFILAKTYKA w SP nr 3 ⁄

PROFILAKTYKA w SP nr 3

W ramach działań profilaktycznych, 17 marca 2015 r., odbyły się warsztaty dla uczniów klas czwartych prowadzone przez pracownicę Teatru Profilaktycznego „Kurtyna” z Krakowa. Tematyka zajęć, to przede wszystkim uzależnienia: narkotyki – dopalacze, alkohol oraz nikotynizm, a także alternatywne sposoby spędzania czasu wolonego oraz skuteczne sposoby uczenia się.

W trakcie warsztatów uczniowie mieli możliwość poszerzenia dotychczasowej wiedzy na temat uzależnień. Zapoznani zostali z pierwszymi objawami uzależnień od poszczególnych substancji. Dowiedzieli się również o konsekwencjach- rujnującym wpływie substancji uzależniających na zdrowie człowieka oraz uświadomili sobie, że uzależnienie dotyczy człowieka przez całe życie i bardzo łatwo jest wrócić do nałogu.

Prowadząca warsztaty, zwróciła również uwagę na właściwą organizację czasu wolnego, nastawioną na rozwijanie kondycji psychofizycznej: sport, nauka, racjonalne odżywianie, właściwe relacje ze środowiskiem społecznym. Są one w znaczącym stopniu gwarantem osiągnięcia stawianych sobie celów życiowych i drogą do spełnienia marzeń.

Realizowane warsztaty miały na celu uzupełnienie, jak również ugruntowanie dotychczas nabytej wiedzy w procesie edukacji szkolnej i pozaszkolnej.

Serdeczne podziękowania Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie naszych działań.

Pedagog SP nr 3 - H. Kwiatkowska.

opublikowano: 2015-03-24, © Z S-P w Reszlu,

fot. Halina Kwiatkowska