Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Pamiętamy o ogrodach ⁄

Pamiętamy o ogrodach

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Reszlu po raz kolejny stara się o zdobycie certyfikatu biorąc udział w konkursie „Szkolny Ogród Dydaktyczny” zorganizowanym przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie – Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej. W trakcie wykonywania jest ogród pod hasłem „Wsi spokojna, wsi wesoła” – czyli zakątki rustykalne w szkolnym ogrodzie dydaktycznym.

Prace przygotowawcze rozpoczęły się już wczesną wiosną- została przekopana ziemia i wytyczona grządka a także ustawiony trejaż. Na grządce znalazły miejsce dobrze wszystkim znane tradycyjne polskie rośliny - astry bylinowe, floksy, hosty, malwy, lilie, margaretki i niezapominajki. Wkrótce potem przy trejażu zostały posadzone powojniki i zasiany groszek pachnący, a na grządce dodatkowo zasiane onętki, cynie, słoneczniki ozdobne i nagietki. Znalazło się też miejsce na posadzenie paciorecznika.

Po wiosennych przymrozkach przyszła też pora na wysadzenie do gruntu przygotowanej wcześniej rozsady aksamitki rozpierzchłej.

W całą akcję angażują się uczniowie pod okiem koordynatorek - Joanny Piskosz i Doroty Choromańskiej, ale również pracownicy obsługi szkoły.

Joanna PiskoszWzdłuż placu apelowego w formie biało-czerwonej wstęgi dzieci posadziły jednoroczne begonie stale kwitnące, a tuż przy głównym wejściu do budynku zawisły skrzynki z kompozycjami kwiatowymi, gdzie prym wiodą pelargonia i komarzyca.

opublikowano: 2019-06-21, © Joanna Piskosz,

fot. Joanna Piskosz