Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Piotruś Pan i piraci ⁄

Piotruś Pan i piraci

Dnia 15 stycznia 2019 r. dzieci z czterech grup przedszkolnych , a 16 stycznia uczniowie wszystkich klas I-III z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Reszlu udały się do kina "Gwiazda” w Kętrzynie na spektakl teatralny „Piotruś Pan i piraci” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie. Artyści wprowadzili małych widzów w niesamowity baśniowy świat. Głównym bohaterem spektaklu był tytułowy Piotruś Pan, znakomity szermierz, chłopiec, który spędzał swoje dzieciństwo na wyspie Nibylandii – krainy marzeń i snu. Treść tej bajki zwróciła uwagę dzieci na to, co jest w życiu bardzo ważne , a mianowicie opowiadała o przyjaźni i prawdziwej miłości.

W przedstawieniu wykorzystano wiele efektów specjalnych, oryginalną scenografię, barwne stroje, zaskakujące rozwiązania oprawy świetlnej – taniec z kolorowymi lampkami, które w ciemnościach przybrały niezwykłe kształty i barwy tęczy, co znacznie podniosło atrakcyjność spektaklu. Wspaniała muzyka, piękne dekoracje i stroje aktorów, wszystko to wprowadziło dzieci niezwykły nastrój i przyciągało uwagę. W trakcie przedstawienia widzowie bardzo spontanicznie reagowali na prezentowane na scenie sytuacje, które pozwoliły choć na chwilę przenieść się do magicznej krainy marzeń i przeżywać niezwykłe przygody bohatera, który pragnął na zawsze pozostać małym chłopcem.

Po powrocie do przedszkola i szkoły dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci.

Krystyna Dudek
Danuta Baten