Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Przygody Koziołka Matołka ⁄

Przygody Koziołka Matołka

Dnia 8 maja 2018 r. dzieci ze starszych grup Oddziałów Przedszkolnych w Reszlu były na przedstawieniu w Kętrzynie przygotowanym przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia pt. „Przygody Koziołka Matołka”.

Przedstawienie było rozśpiewane i żywiołowe. Główny bohater – Koziołek przemierzał świat, poszukując Pacanowa. Odwiedzał egzotyczne kraje, poznawał ich mieszkańców i przeżywał wiele przygód – groźnych, śmiesznych i pouczających. Po drodze spotykał wielu przyjaciół, którzy pomagali mu w podróży, ale też uciekał przed tymi, którzy sprawiali mu kłopoty. Wychodził cało z każdej opresji i w końcu przybył do Pacanowa, odnajdując całkiem blisko to, co dla niego najlepsze.

Każda przygoda Matołka wzbogacała młodych widzów w mądrość, uśmiech, odwagę, a przede wszystkim uczyła wytrwałości w dążeniu do celu i pokonywaniu własnych słabości.

Przedszkolaki oglądały spektakl z niezwykłym zainteresowaniem. Dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie z teatrem. Na zakończenie tej przygody dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

opublikowano: 2018-05-17, © Krystyna Dudek,

fot. Krystyna Dudek