Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < SPRAWDZIAN KLAS SZÓSTYCH W SP 3 RESZEL ⁄

SPRAWDZIAN KLAS SZÓSTYCH W SP 3 RESZEL

W Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu 1 kwietnia 2014 r do sprawdzianu przystąpiło 43 uczniów. Zewnętrznie po uczniach nie było widać stresu, ale na pewno przeżywali swój pierwszy poważny egzamin. Wszystkie dzieci były w szkole już o 8.00. Spotkały się z wychowawcami w klasach, by jeszcze przed samym pisaniem uzyskać wsparcie ze strony nauczycieli-wychowawców. Szóstoklasiści pisali bardzo dużo próbnych sprawdzianów. Materiał powtarzany był także na zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych.

Sprawdzian rozpoczął się o godzinie 9.00 i trwał 60 minut. Dla uczniów z różnymi dysfunkcjami czas trwania sprawdzianu był przedłużony o dodatkowe 30 minut. Testy rozwiązane przez szóstoklasistów zostały zakodowane, a sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Tematem przewodnim tegorocznego sprawdzianu było wynalezienie telefonu, dźwięk i muzyka. Zadania odnosiły się m.in. do cytowanych fragmentów tekstów: Juliusza J. Herlingera pt. „Zaklęty dźwięk" o wynalezionym przez Aleksandra Grahama Bella pierwszym telefonie oraz wiersza Jerzego Kamila Weintrauba pt. „Muzyka".

Piszący sprawdzian musieli się wykazać także np. rozumieniem pojęcia czasu oraz umiejętnością rozwiązywania zadań z geometrii. W jednym z zadań otwartych szóstoklasiści musieli napisać ogłoszenie o organizacji zbiórki książek i zabawek przeznaczonych na loterię. W innym zadaniu trzeba było obliczyć ile metrów przeszły dziewczynki podczas półgodzinnego spaceru, jeśli wiadomo, że w ciągu pięciu minut pokonywały 300 metrów. Szóstoklasiści musieli też napisać opowiadanie, którego bohaterowie wspólnie znajdują rozwiązanie jakiegoś problemu zatytułowane „Co dwie głowy, to nie jedna".

Wyniki uzyskane przez uczniów ze sprawdzianu umieszczone będą na specjalnych zaświadczeniach wydawanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Szóstoklasiści dostaną je na zakończenie roku szkolnego wraz ze świadectwami. Życzymy im powodzenia i czekamy z niecierpliwością na wyniki.

opublikowano: 2014-04-03, © Krystyna Bujnowska,

fot. Krystyna Bujnowska