Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < SUKCESY MŁODYCH PLASTYCZEK Z SP 3 W RESZLU ⁄

SUKCESY MŁODYCH PLASTYCZEK Z SP 3 W RESZLU

Z przyjemnością informuję o pierwszym w tym roku szkolnym sukcesie plastycznym naszych uczennic. Jeszcze w ubiegłym roku szkolnym dwie uczennice naszej szkoły pod kierunkiem Pani Marii Dziudzik - Pływaczewskiej na zajęciach koła plastycznego wykonały prace konkursowe na temat: „Cztery pory roku na Maurach”.

Organizatorem konkursu plastycznego było Ełckie Centrum Kultury, a celem konkursu promocja obszaru Mazur, budowanie tożsamości w oparciu o zasoby kulturowe, historyczne i przyrodnicze, pogłębianie wiedzy o tradycji i kulturze. W konkursie mogły brać udział dzieci i młodzież w wieku 5-14 lat z terenu województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Dnia 7 lipca 2015 roku jury konkursu plastycznego wyłoniło zwycięzców. Na konkurs wpłynęło aż 250 prac, jury postanowiło przyznać 13 nagród i 13 wyróżnień. W tej szczęśliwej nagrodzonej 13 znalazły się prace naszych uczennic. Paulina Kościelniak z klasy VIb za pracę „Nad jeziorem” i Agata Iwaniak z klasy IVa za pracę „Kolory wiosny” otrzymały nagrody.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w 12 września 2015 roku w Ełckim Centrum Kultury-Szkole Artystycznej. Dzięki uprzejmości rodzica Pana Krzysztofa Kościelniaka możemy podzielić się z Państwem zdjęciami z tej uroczystości.

Gratuluję uczennicom zdobycia sukcesu plastycznego, opiekunowi Pani Marii Dziudzik- Pływaczewskiej za pokierowanie uczennicami i z przykrością ubolewam, że to już ostatnie nagrodzone prace, które wykonały uczennice pod kierunkiem Pani Marii, ponieważ od tego roku szkolnego nasza koleżanka odpoczywa na zasłużonej emeryturze. Jeszcze raz gratulacje!!!

Zdjęcia: Krzysztof Kościelniak

opublikowano: 2015-09-22, © Krystyna Bujnowska,