Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Spotkanie z Ewą Sotomską ⁄

Spotkanie z Ewą Sotomską

Dnia 15 kwietnia 2016 r uczniowie klasy II a i II c Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Ewą Sotomską w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu. Autorka zapoznała uczniów z bajkami mazurskimi z Działdowszczyzny, które zebrała do druku, przygotowała i opatrzyła wstępem.

Zebrane w zbiorze „Kierz róży” bajki są ważnym źródłem informacji. Oprócz różnego rodzaju nieziemskich stworów, diabłów czy pokutujących duchów, znajdziemy w nich także opisy konkretnych miejsc oraz realia życia społecznego. Dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchały czytanych przez autorkę bajek pt.: „Dziewczę z Działdowa”, „Pomocny kotek”, „Trzy cytryny” i „ Kasia niegłupia”.

W dalszej części spotkania dzieci brały aktywny udział w rozmowie na temat zaprezentowanych bajek, które miały najczęściej szczęśliwe zakończenie. Podczas spotkania nasi milusińscy mieli okazję zakupu zbioru mazurskich bajek z dedykacją pani Ewy Sotomskiej. Jedna z książek z dedykacją autorki trafiła do naszej szkolnej biblioteki.

Na koniec spotkania dzieci podziękowały autorce zbioru bajek za bardzo ciekawe, zachęcające do czytelnictwa spotkanie, wręczając piękną, czerwoną różę.

opublikowano: 2016-04-21, © Bożenna Michalak.,

fot. Organizatorzy