Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Spotkanie z „Kotem w butach” ⁄

Spotkanie z „Kotem w butach”

Zadaniem współczesnej szkoły jest wprowadzenie uczniów w zagadnienia kulturalne oraz przygotowanie ich do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Dlatego też już od klasy pierwszej realizowana jest edukacja teatralna, która pozwala rozwijać horyzonty myślowe uczniów, kształtuje ich wrażliwość na kulturę, sztukę i świat.

Realizując owe zadania, w piątek 10 października 2014 roku uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Reszlu uczestniczyli w znakomitym przedstawieniu przygotowanym przez aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych Scenografii i Reżyserii „Art-Re" na podstawie bajki Charles’a Perrault’a pt. „ Kot w butach”.

Spektakl przeplatany muzyką z wyjątkową scenografią i kostiumami przeniósł małych widzów w baśniową atmosferę. Dzieci zobaczyły humorystycznie potraktowane perypetie tytułowego bohatera, któremu udało się wyjść cało z opresji dzięki sprytowi i chęci niesienia pomocy innym. Uczniowie mieli okazję wystąpienia na scenie razem z aktorami i współtworzenia przedstawienia, a także kreowania bajkowego świata.

W tej pięknej „lekcji teatru” zwrócono uwagę dzieci na znaczenie w życiu codziennym przyjaźni, szacunku i odpowiedzialności - „Gdy źle Ci, pamiętaj, na gorsze momenty oszczędzaj łzy”.

W imieniu naszych pierwszoklasistów i wychowawców dziękuję Paniom z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Reszlu za zaproszenie nas na ten przepiękny i jakże pouczający spektakl.

opublikowano: 2014-10-15, © Alina Szmul,

fot. Alina Szmul