Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Spotkanie autorskie z Panią Anną Czerwińską-Rydel ⁄

Spotkanie autorskie z Panią Anną Czerwińską-Rydel

Dnia 17.04.2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu uczniowie klas IV i V byli na wyjątkowym spotkaniu autorskim z panią Anną Czerwińską-Rydel. Autorka wielu książek i audycji dla dzieci, okazała się bardzo miłą, zabawną, ciekawą i otwartą osobą, którą można było zapytać o wszystko i chętnie odpowiadała na pytania uczniów.

Pani Anna, aby przybliżyć tematykę swych powieści, przeczytała nam jeden rozdział książki "Sto tysięcy kartek, opowieść o Józefie Ignacym Kraszewskim". Opowiedziała nam również historię o niezwykłym panu Czochralskim, który jest znany na świecie jako jeden z trzech słynnych Polaków. Jego nazwisko wymieniane jest obok Mikołaja Kopernika i Marii Skłodowskiej-Curie. Dlaczego? Nikt z nas nie wiedział… Jan Czochralski, nazywany jest "ojcem elektroniki".Bez niego nie byłobykomputerów, aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych, tabletów itp. rzeczy. Dlaczego tak wybitna postać jest nieznana w Polsce? Zainteresowani odpowiedź znajdą w książce „Kryształowe odkrycie”. Pani Anna Czerwińska –Rydel chciała w ten sposób przekazać nam to, że jej publikacje są prawdziwe i opowiadają historię bardzo interesujących ludzi. Pod koniec spotkania uczniowie mogli zakupić książki autorki albo wziąć autograf z dedykacją. Byliśmy bardzo zadowoleni z tego spotkania, oby więcej takich słynnych i ciekawych osób odwiedzało nasze miasteczko.

Dziękujemy Paniom z Miejskiej Biblioteki Publicznej za zorganizowanie spotkania naszym uczniom.

opublikowano: 2015-04-22, © Edyta Pyrczak,

fot. Organizatorzy