Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Sprawdzian szóstoklasisty 2015 już za nami. ⁄

Sprawdzian szóstoklasisty 2015 już za nami.

1 kwietnia 2015 roku uczniowie naszej szkoły pisali sprawdzian, który w tym roku był w nowej formule. Do tej formy uczniowie przygotowywali się już od klasy pierwszej, ponieważ nowa podstawa programowa kształcenia ogólnego obowiązuje już od sześciu lat.

Test składał się z dwóch części: języka polskiego i matematyki oraz języka obcego nowożytnego –angielskiego. Zmagania z testem szóstoklasisty rozpoczęli uczniowie o godzinie 9.00. Część pierwszą pisali przez 80 minut w pięciu salach. Następnie po przerwie o godz. 11.45 zasiedli do testu językowego. W czasie przerwy z pieniędzy Rady Rodziców zafundowane zostały wszystkim zdającym słodkie bułki i kompot. Nad bezpieczeństwem uczniów przed testem oraz w czasie przerwy czuwali wychowawcy klas, natomiast w klasach nad prawidłowym przebiegiem sprawdzianu zespoły nadzorujące sprawdzian. W tym roku uczniowie klas szóstych musieli przeczytać i wykonać kilka zadań dotyczących fragment artykułu "Słoń i inne mądrale". Pojawił się również komiks o dwóch malarzach. Trzeba było także napisać opowiadanie pod tytułem „Tajemnicze pudełko”.

W zadaniach dotyczących matematyki trzeba było natomiast obliczać procenty, policzyć ułamek liczby, pole narysowanego kwadratu oraz ilość ziemi jaką należy wypełnić 4 skrzynki balkonowe.

Prace naszych szóstoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkoły przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży do 29 maja 2015 roku. Uczniowie otrzymają zaświadczenia w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej.

Dzień był wyjątkowy zarówno dla uczniów jak i dla nauczycieli, którzy musieli sprostać nowym wyzwaniom. Liczymy i wierzymy, że każdy uczeń napisał na miarę swoich możliwości. Teraz już tylko czekamy na wyniki.

opublikowano: 2015-04-12, © Krystyna Bujnowska,

fot. Krystyna Bujnowska