Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Reszlu ⁄

3 września 2018r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W hali sportowej przy ulicy B. Chrobrego 5a zgromadzili się uczniowie klas I-III, IV–VIII oraz klasy III gimnazjum. Przedszkolaki w tym czasie odbywały spotkania z wychowawczyniami w budynku przy ulicy M. Konopnickiej 2. Od września przy naszej szkole rozpoczęło działalność Przedszkole Samorządowe, które z dotychczasową Szkołą Podstawową nr 3 weszło w skład Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Reszlu.

Tradycyjnie w inauguracji nowego roku szkolnego uczniom towarzyszyli nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście – burmistrz Reszla, p. Marek Janiszewski, wiceburmistrz, p. Jerzy Bajorek, przewodnicząca Rady Rodziców, p. Anna Scheiba, ksiądz proboszcz Krzysztof Bumbul, dzielnicowy, p. Stanisław Szczepaniak.

Podczas apelu burmistrz, p. Marek Janiszewski powitał wszystkich serdecznie, życząc uczniom wielu sukcesów w nauce. Następnie pogratulował nauczycielkom, które podczas wakacji podwyższyły stopnie awansu zawodowego – p. Marlena Jałoszewska, p. Joanna Maksymiuk oraz p. Małgorzata Maksymiuk - zdobyły tytuły nauczyciela dyplomowanego, natomiast p. Marta Lewczuk - Daliga – zdobyła tytuł nauczyciela mianowanego.

Wyróżnienie burmistrza otrzymali uczniowie, którzy pod koniec roku szkolnego 2017/2018 zdobyli III miejsce w Finale Województwa Piłki Nożnej Chłopców (rocznik 2005 i 2006).

Wszystkich zgromadzonych powitał również ksiądz proboszcz Krzysztof Bumbul, który życzył dzieciom i młodzieży wiele radości ze zdobywania wiedzy.

Natomiast p. dyrektor Edward Szmul wyróżnił nagrodą książkową ucznia tegorocznej klasy IV c, Adama Makarewicza. Chłopiec przekazał swoje oszczędności na pomoc rodzinie, w której u trzech córek wykryto zmiany nowotworowe. Postawa bezinteresowności i wrażliwości, jaką wykazał się Adaś jest godna naśladowania.

Uczniowie zostali zapoznani z przydziałem wychowawstw oraz sal na spotkania z wychowawcami.

Pan dyrektor Edward Szmul życzył wszystkim uczniom kolejnego dobrego roku szkolnego, podczas którego będą mogli rozwijać swoje pasje, zdobywać wiedzę, nawiązywać przyjaźnie. Na koniec pocieszył wszystkich z sentymentem wspominających wakacje, że już za 10 miesięcy będą kolejne.

opublikowano: 2018-09-04, © Zespół Szkolno-Przedszkolny w Reszlu,

fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Reszlu