Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Warsztaty profilaktyczne „Smak życia, czyli debata o dopalaczach” ⁄

Warsztaty profilaktyczne „Smak życia, czyli debata o dopalaczach”

92 uczniów z klas III gimnazjum oraz klas siódmych odbyło warsztaty „Smak życia, czyli debata o dopalaczach”. Ich celem było zwiększenie gotowości młodych ludzi do podejmowania zachowań prozdrowotnych i sięgania po pomoc w przypadkach doznawanych szkód, dostarczanie podstawowych informacji o kontekście używania tzw. dopalaczy i o samych dopalaczach, zwiększenie ostrożności i zmniejszenie otwartości na kontakty z tymi produktami, zwrócenie uwagi na znaczenie umiejętności odmawiania w kontaktach z rówieśnikami.

W czasie zajęć uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu „dopalaczy” oraz innych środków odurzających, jak również wartości ważnych w życiu. U części program wzbudził konflikt poznawczy, zmienił przekonania normatywne o „dopalaczach” oraz uzupełnił wiedzę o alkoholu - co nie pozostanie bez wpływu na decyzje prozdrowotne.

Program wzmocnił działania profilaktyczne prowadzone w placówce.

opublikowano: 2018-11-19, © Anna Lemecha,

fot. Agnieszka Żyła