Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA ⁄

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada 2014 r. w Oddziałach Przedszkolnych przy SP nr 3 w Reszlu po raz kolejny obchodzono Święto Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszakami. To one - miękkie i miłe w dotyku są ich ulubieńcami. Pocieszają, dodają otuchy i są nieodzowną przytulanką przy zasypianiu. Przedszkolaki bawiły się swoimi pluszakami, opowiadały o ich wyglądzie, rysowały ich portrety, którymi udekorowano sale. Nie zabrakło też poczęstunku w postaci ciasteczek, w kształcie misia.

Korzystając z zaproszenia pań z Miejskiej Biblioteki Publicznej dzieci miały okazję zapoznać się z historią powstania pluszowej zabawki, o misiach bajkowych i tych prawdziwych - różnych gatunkach i ich różnych zwyczajach. Nauczyły się piosenki „Jedna łapka, druga łapka, ja jestem niedźwiadek”, wysłuchały fragmentu bajki oraz oglądały książeczki o misiach. Pluszowe przytulanki, które były miłymi gośćmi, stwarzały sympatyczny nastrój i bardzo przyjazną atmosferę. Można było również przytulić się do nich. Dzieci pełne wrażeń wyszły z Biblioteki z wykonanymi przez siebie kolorowymi misiami.

Dziękujemy Paniom z Oddziału Dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Reszlu za zaproszenie nas do udziału w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Wychowawczynie i dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy SP nr 3 w Reszlu.

opublikowano: 2014-12-02, © Krystyna Dudek,

fot. Krystyna Dudek