Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Śniadanie Daje Moc w SP3 w Reszlu ⁄

Śniadanie Daje Moc w SP3 w Reszlu

Program Śniadanie Daje Moc jest realizowany w szkołach już po raz szósty. Nasz szkoła już po raz kolejny przystąpiła do realizacji tego zadania.

Głównym celem programu jest:

1. Zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie ucznia.
  2. Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce-poprzez edukację oraz promocję prawidłowego odżywiania.

Wiemy, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia. To właśnie dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej się koncentrują podczas lekcji, mają siłę i chęć do zabawy. Program do którego przystąpili uczniowie klas I-III polegał na tym, aby w klasach utworzyć Misje Śniadaniowe, a następnie 8 listopada 2016 roku wziąć udział w akcji wspólnego przygotowania zdrowego posiłku. W czasie zajęć edukacyjnych poprzedzających dzień 8 listopada uczniowie poznawali informacje na temat prawidłowego odżywiania, zapoznali się z 12 zasadami dotyczącymi zdrowego żywienia, powstawały gazetki w klasach, uczniowie wykonywali prace plastyczno-techniczne na ten temat.

Dnia 8 listopada 2016 roku z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania klasy I-III przystąpiły do realizacji zadania pod hasłem „Śniadanie Daje Moc”. W salach od samego rana trwały przygotowania do wspólnego śniadania. Uczniowie z wielkim przejęciem i zaangażowaniem przystąpili do przygotowywania smacznych, zdrowych, pięknych kanapek. W sumie w ośmiu klasach I-III do programu przystąpiło 174 uczniów.

W realizację zadania zaangażowały się również wychowawczynie, a w niektórych klasach rodzice, za co serdecznie wszystkim dziękuję.

opublikowano: 2016-11-11, © Krystyna Bujnowska,

fot. Organizatorzy