Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Śniadanie Daje Moc – uczniowie klas I-III przygotowują samodzielnie śniadanie ⁄

Śniadanie Daje Moc – uczniowie klas I-III przygotowują samodzielnie śniadanie

Po raz kolejny 8 listopada 2018 roku wspólnie ze szkołami z całej Polski uczniowie klas I-III brali udział w akcji Śniadanie Daje Moc. Akcja polegała na wspólnym zorganizowaniu w klasie zdrowego śniadania.

Codzienne śniadanie pomaga dzieciom dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki. Uczniowie mieli okazję przygotować w szkole i wspólnie zjeść najważniejszy posiłek dnia.

Dzieci ochoczo robiły kanapki, dbając o każdy szczegół, by były nie tylko smaczne, ale i apetyczne. Była okazja do dzielenia się z innymi przyniesionymi produktami, ale także spróbowania nowych smaków. Dzieci dowiedziały się też dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne. Najważniejszym celem akcji było zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania. Dzieci dowiedziały się o zasadach zdrowego odżywiania oraz poznały piramidę żywienia.

To było kolejne doświadczenie i nauka poprzez działanie. Samodzielne przygotowanie śniadania okazało się nie lada wyzwaniem, szczególnie dla uczniów klas I. Uczniowie klas II i III mają już za sobą pierwsze doświadczenia w samodzielnym przygotowaniu posiłku z poprzednich edycji Śniadanie Daje Moc.

To była nauka i świetna zabawa dla dzieci, dzięki akcji, najmłodsi uczniowie dowiedzieli się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

opublikowano: 2018-11-09, © Danuta Baten.,

fot. Organizatorzy