Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Żywa lekcja historii – przenosimy się w Średniowiecze ⁄

Żywa lekcja historii – przenosimy się w Średniowiecze

W środę,11.04.2018 r. po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole Bractwo Rycerskie Jacka Ordowskiego z Gniewa z pokazem historycznym „Rycerze”.

To już kolejne spotkanie z bractwem, które daje wszystkim wiele zadowolenia. Uczniowie bardzo je cenią, a każdy spektakl to interesujący sposób na przyswajanie wiedzy historycznej.

Na wstępie, prowadzący pokaz, Pan Jacek Ordowski w niezwykle interesujący i dowcipny sposób opowiedział zgromadzonym w sali uczniom o życiu rycerstwa w czasach średniowiecza.

Panu Jackowi towarzyszyli dwaj rycerze: z zakonu Joannitów i Templariuszy oraz dama dworu. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania ciekawych opowieści jak również czynnego uczestniczenia w pokazie.

Następnie wybrani przez prowadzącego chłopcy oraz dziewczynka przywdziali charakterystyczne stroje i z pokorą wykonywali niełatwe, wymagające od nich siły i odwagi zadania. Nie zawsze wychodziło im to jak należy, więc ich poczynaniom towarzyszyły salwy śmiechu. Udane próby nagradzane były gromkimi oklaskami.

To była kolejna wspaniała lekcja historii. Na nudę nie było czasu.

opublikowano: 2018-04-13, © Jolanta Radomska,

fot. Jolanta Radomska