Wydarzenia_szkolne
Gwiazdkowy prezent
Dnia 26 listopada 2013 r Agencja Artystyczna „MAT” zaprosiła uczniów klas 0-III naszej szkoły na program pt: „Gwiazdkowy Prezent”.
Prowadzący spotkanie z muzyką, przybliżył dzieciom tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Instrumentalista zaś zaprezentował budowę i grę na klarnecie – instrumencie z rodziny dętych drewnianych.
Opowieść o małej Klarze i Francu, o ich przeżyciach i wydarzeniach w domu rodzinnym podczas Wigilii świąt Bożego Narodzenia, przeplatana była muzyką do baletu „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego – rosyjskiego kompozytora żyjącego w XIX wieku.
Na zakończenie spotkania tradycyjnie odbył się Konkurs Wiedzy o Muzyce, w którym wzięli udział uczniowie klas pierwszych: Piotr Żaczek, Tomasz Załęski, Ewa Papież i Damian Graczykowski, który zajął czołowe miejsce w konkursie.
opublikowano: 2013-12-02, © Bożenna Michalak.,
ostatnie artykuły z tego działu:
- Zakończenie roku szkolnego 2024/2025 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym
- Gratulacje dla Jana Adamiaka!
- Od ziarenka do bochenka
- Akademia Łowców Odpadów w akcji!
- Innowacje pedagogiczne 2024/2025 – podsumowanie
- BAL KLAS ÓSMYCH
- Porwanie Baltazara Gąbki
- Wycieczka klasy 2b na zakończenie roku szkolnego
- Materiały edukacyjne "Zdrowe wakacje"
- Moja rodzina jest wyjątkowa
- dalej...