Jesteś tu: strona główna < Wydarzenia_szkolne < Rozpoczęliśmy rok szkolny 2020/21 ⁄

Wydarzenia_szkolne

Rozpoczęliśmy rok szkolny 2020/21

Dzień 1 września, który większości z nas kojarzy się z radosnym gwarem na szkolnych apelach, w tym roku odbiegł od schematu. W przeważającej części szkół odbyły się jedynie spotkania klas pierwszych, natomiast pozostała część młodzieży dopiero 2 dnia września przekroczy próg szkoły po wyjątkowo długiej przerwie. Także w naszej szkole musieliśmy pamiętać o zaleceniach na ten rok szkolny, zachowaniu środków ostrożności, by ochronić młodzież i kadrę pedagogiczną przed wciąż groźnym dla naszego zdrowia Covid-19. I tak w ten wrześniowy poranek uczniowie trzech klas pierwszychspotkali się ze swoimi wychowawcami:

• kl. I grafiki i poligrafii cyfrowej oraz technologii drewna –wych. p. Danuta Machnio
  • kl. I architektury krajobrazu oraz informatyczna –wych. p. Julita Woźniakowska
  • kl. I branżowej szkoły (stolarska i wielozawodowa) –wych. p. Grzegorz Subocz.

Po wstępnych ustaleniach w klasachmłodzież została oprowadzona po terenie szkoły. Wykonano pierwsze wspólne zdjęcie klasowe.

Jutro pierwszy dzień nauki. Ważnym jest, aby pamiętać o zaostrzeniach: dezynfekcja rąk przy wejściu do budynku i w wielu miejscach na terenie szkoły, zakrywanie ust i nosa podczas przerw, zachowanie bezpiecznego dystansu od rozmówcy, zakaz opuszczania terenu szkoły w czasie przerw. Zostańmy w domu, jeśli czujemy jakiekolwiek objawy mogące wskazywać na Covid-19.

Niech ten rok będzie dla nas zdrowy i spokojny. Niech przyniesie mnóstwo sukcesów naszych uczniów i nauczycieli.

Powodzenia!

opublikowano: 2020-09-01, © Julita Woźniakowska,